RTSH Sport Live

Van Bommel për Milanin, Conte kushton shumë

  • 24/04/2024
  • |
  • Itali
Van Bommel për Milanin, Conte kushton shumë
Ibrahimovic ka vendosur të fokusohet shumë tek ish-bashkëlojtari i tij kuqezi, tani në krye të ekipit belg Antwerp.

Zlatan Ibrahimovic ka marrë përsipër kërkimin për trajnerin e ri të Milanit, edhe pse zgjedhja përfundimtare është e Cardinale. Ibra ka vënë një bast të fortë për Conte, por drejtuesit e kompanisë e bënë të kuptonte se operacioni, mes pagës dhe lojtarëve për të blerë, do të shkonte përtej buxhetit të vendosur. Tani profile të ndryshme janë duke u vlerësuar, por Mark Van Bommel, trajneri aktual i Antëerp, është në pole position.

Van Bommel do të ringjallte moton e lashtë "Milani është i milanistëve", duke qenë se si lojtar kaloi një sezon e gjysmë me kuqezinjtë, fitues në vitin 2011 me Ibrën, kur u largua në verën e vitit 2012.

Si trajner, pasi kishte vepruar si i dyti pas van Marëijk, një dhelpër e vjetër e futbollit holandez, ai pati më pak përvoja emocionuese te PSV dhe Ëolfsburg, përpara se të shpërthente te Antwerp, ku fitoi një kampionat dhe një Kupë Belgjike. Këtë sezon ai ende po lufton për titull dhe kontrata e tij skadon në vitin 2025.