RTSH Sport Live

Arne Slot, favorit për të marrë drejtimin e Liverpulit

  • 24/04/2024
  • |
  • Angli
Arne Slot, favorit për të marrë drejtimin e Liverpulit

Trajneri i Feyenoord, Arne Slot është kthyer në favoritin kryesor për të zëvendësuar Jurgen Klopp te Liverpul dhe “të kuqtë” mund të përmbushin një nga kërkesat kryesore të holandezit në Anfield.

Kualifikimi i Liverpulit në Ligën e Kampionëve mund të tundojë Arne Slot për të bërë një lëvizje në Premier League.

Holandezi është vendosur si favorit për të marrë drejtimin e Liverpulit pas largimit të Jurgen Klopp. Mediat britanike shkruajnë se drejtuesit e klubit anglez janë fokusuar te trajneri aktual i Feyenoord pasi kanë marrë refuzimet nga Xabi Alonso dhe Ruben Amorim.