RTSH Sport Live

Atletico, Simeone: Lazio e fortë, më pëlqen shumë loja e Sarrit

  • 18/09/2023
  • |
  • Futboll Bota
Atletico, Simeone: Lazio e fortë, më pëlqen shumë loja e Sarrit
Cholo prezanton ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Diego Simeone prezanton në një konferencë shtypi ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Lazios, një fazë plot kënaqësi kur ai ishte futbollist. "Lazio është një skuadër e fortë dhe nesër sigurisht që do të shohim një ndeshje të mirë për lojën e Lazios dhe për atë që do të bëjmë - shpjegoi trajneri i Atletico-s. Më vjen keq duke kujtuar vitet në të cilat tifozët më donin shumë dhe më jepnin gjithmonë kaq shumë ngrohtësi. Kishte vite futbolli të luajtura mirë këtu dhe fituam shumë së bashku”. Për Sarrin: “Më pëlqen shumë loja e Sarrit, më ka pëlqyer gjithmonë, gjithashtu kam marrë frymëzim nga loja e tij për të përmirësuar ekipin”.

"Ne kemi një mënyrë për të luajtur dhe kundër Valencias nuk e nisëm në mënyrën më të mirë. Një lojë e keqe, por shpejt vjen një tjetër, tani është Champions League, një kompeticion që ka qenë i vështirë kohët e fundit për ne, por mendoj se do të luajmë mirë".

“Më pëlqen shumë loja e Sarrit, më ka pëlqyer gjithmonë, kam marrë frymëzim edhe nga loja e tij për të përmirësuar ekipin. Ata ruajnë shumë mirë pozicionet në fushë, mbyllin shumë mirë hapësirat, pozicionohen për të gjetur epërsi numerike në shumë fusha, ata janë të rrezikshëm në lojën sulmuese... Një skuadër që e di se çfarë do me një trajner të shkëlqyer. Ne do ta çojmë ndeshjen aty ku besojmë se mund të lëndojmë dhe do të luajmë lojën tone”.