RTSH Sport Live

Ballkani-Viktoria Plzeň, në “Air Albania”

  • 24/11/2023
  • |
  • Kosova
Ballkani-Viktoria Plzeň, në “Air Albania”
UEFA ka vendosur të spostojë ndeshjen nga stadiumi “Fadil Vokrri” i Prishtinës në Tiranë

Stadiumi “Air Albania” i Tiranës do të presë një tjetër ndeshje ndërkombëtare. UEFA ka vendosur sot të spostojë ndeshjen mes klubit të Ballkanit (Kosovë) dhe FC Ciktoria Plzen (Çeki) nga stadiumi “Fadil Vokrri” i Prishtinës në stadiumin “Air Albania”.

Ky vendim është marrë për shkak të kushteve të përkeqësuara të fushës në stadiumin e kryeqytetit kosovar, ndërkohë që sfida është e programuar të luhet në Shqipëri më datë 30 nëntor, duke nisur nga 18:45.