Bayern nuk kursehet ndaj Union Berlin

• 20/04/2024
  • |
Skuadra e Tuchel ka arritur një fitore 5-1 në transfertë

Fitore dërrmuese e Bayern në fushën e Union Berlin. Falë një dopiete nga Muller dhe golave ​​të Tel, Goretzka dhe Kane, djemtë e Tuchel fituan 5-1 ndaj Union Berlin. Goditje Champions i Leipzig në javën e 30-të të Bundesligës. Skuadra e Rose fitoi 2-1 në fushën e Heidenheim dhe ngjitet në vendin e katërt. Golat dhe spektakël mes Hoffenheim dhe Borussia M'Gladbach, Ëolfsburg dhe Darmstadt gjithashtu fitojnë.

Suksesi i bavarezëve - Pas arritjes në gjysmëfinale të Champions, Bayern shënoi pesë gola kundër Union Berlin: Goretzka zhbllokoi sfidën. Para pushimit, Kane shënoi të dytin. Në pjesën e dytë, një dopietë nga Muller dhe një gol nga Tel i lejuan lojtarët e Tuchel të nisin festën. Në finale, Union Berlin mbyll diferencën me Vertessen.