RTSH Sport Live

Bayern, Salihamidzic e konfirmon: Mané po vjen

  • 17/06/2022
  • |
  • Basketboll
Bayern, Salihamidzic e konfirmon: Mané po vjen
Drejtori sportiv i klubit bavarez “formalizon” blerjen e sulmuesit senegalez nga Liverpool, i cili do të zbarkojë në Gjermani për rreth 50 milionë euro

Prej ditësh ishte kuptuar se kalimi i Sadio Mané tek Bayern ishte një punë e përfunduar, por tashmë vjen dhe deklarata e drejtorit sportiv të bavarezëve, Hasan Salihamidzic, i cili foli për Sky Sports dhe konfirmoi: “Po, është e vërtetë, Sadio po vjen te Bayern”. Një deklaratë që konfirmon blerjen e re dhe njëkohësisht sanksionon divorcin nga sulmuesi polak, Leëandoëski, në këtë pikë i destinuar për Barcelonën.

Investimi i Bayernit ishte i madh, i mbërthyer nga polemikat me Lewandowski, tani i destinuar për Barcelonën e Xavi: 40 milionë plus bonus, shifra që e bindi Liverpool e Klopp të linte Manèn të largohej, një karakter i vërtetë në sulmin e Reds, i aftë për të shënuar me shumë lehtësi.