RTSH Sport Live

Behrami, Napoli dhe Mazzarri: Pakti që kemi bërë dhe e kemi respektuar

  • 26/11/2023
  • |
  • Itali
Behrami, Napoli dhe Mazzarri: Pakti që kemi bërë dhe e kemi respektuar
Ish-mesfushori foli për marrëdhënien e tij me trajnerin që u rikthye pas dhjetë vitesh në stolin e napolitanëve

Pas Atalanta-Napoli 1-2, gjatë "Tutti Bravi dal Divano" në DAZN, Valon Behrami foli gjerësisht për lidhjen e tij historike me Ëalter Mazzarrin: "Duhej dhjetë vjet më parë, por tani është histori: nuk u arrit akordi për rinovimin dhe shkoi te Interi. Në një farë mënyre kishte një rrugë që mund të kishte vazhduar me De Laurentiis, që mbeti pezull dhe që tani ka nisur përsëri. Qëndrimi jashtë ishte i mirë për të, ai nuk është më shumë i ri, por është njeriu i duhur për Napolin. Ai më stërviti atje dhe te Ëatford, folëm pasi nënshkroi, ishte shumë entuziast”.

Behrami më pas zbuloi një histori nga koha kur ai u stërvit te Napoli nga Mazzarri: "Në një moment trajneri nuk mundi më, u grind me të gjithë. Ai më tha: Të jap besim, të lë të luash, përse më krijon problem?  Kështu bëmë një pakt: Nuk mund të debatoja më deri në fund të sezonit. E mbajta paktin”.