RTSH Sport Live

Carragher zbulon: Solskjaer? United është i frikësuar nga precedenti Mourinho

  • 25/10/2021
  • |
  • Angli
Carragher zbulon: Solskjaer? United është i frikësuar nga precedenti Mourinho
Ish-mbrojtësi i Liverpool flet për dyshimet e drejtuesve të Djajve të Kuq për përjashtimin ose jo të trajnerit aktual

“Drejtimi i Mançester Junajtid është i tmerruar nga shkarkimi i Solskjaer-it pas precedentit Mourinho”. Fjala e Jamie Carragher pas manitës së pësuar të Djajtë e Kuq nga ana e Liverpoolit: "Ata janë të tmerruar nga ideja e ndryshimit. Janë të tmerruar nga ideja e përfshirjes së dikujt, siç bënë me Van Gaalin dhe Mourinhon, dikë që nuk e njeh ambjentin e Manchester United. Mendoj se është një moment paniku për bordin  drejtues".

Sipas ‘The Sun’, ndër zëvendësuesit e mundshëm është edhe Antonio Conte: “Janë bërë përpjekje për të përfshirë të ashtuquajturit trajnerë të njohur, por ata nuk kanë të njëjtin kujdes dhe vëmendje deri në detaje për të rinjtë, për zhvillimin dhe ADN e klubit. si Ole ", nënvizoi Peter Schmeichel, kundër ardhjes së ish -trajnerit të Interit.

Gary Neville është i të njëjtit mendim: "Unë nuk mendoj se Antonio Conte është i përshtatshëm për Manchester United. Nuk mendoj se ai është adekuat. Ne kemi parë se si një trajner i stilit Louis Van Gaal nuk ka funksionuar këtu”.