RTSH Sport Live

Champions, 500 mijë tifozë aplikojnë për biletë në ndeshjen B.Mynih-R.Madrid

  • 24/04/2024
  • |
  • Gjermani
Champions, 500 mijë tifozë aplikojnë për biletë në ndeshjen B.Mynih-R.Madrid

Ndeshja mes Bajernit të Mynihut dhe Realit të Madridit ka vendosur rekord ende pa nisur. Sipas mediave gjermane kërkesat për një biletë në këtë duel, i cili do të mbahet në “Allianz Arena” më 30 prill, janë të larta.

Madje në klubin gjerman kanë mbërritur plot 500.000 mijë aplikime për bileta. Sipas zyrtarëve të Bajernit kjo shifër e lartë kërkesash nuk ishte regjistruar më parë.