RTSH Sport Live

Champions League: Vinicius Junior dhe Bellingham, më të mirët e sezonit

  • 03/06/2024
  • |
  • Futboll Bota
Champions League: Vinicius Junior dhe Bellingham, më të mirët e sezonit

UEFA ka zgjedhur sulmuesin e Real Madridit, Vinícius Júnior, si lojtarin më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve UEFA 2023/24.

Vinícius Júnior bëri një seri paraqitjesh të bujshme për Madridin gjatë fushatës së tyre fitimtare, duke shënuar gjithsej gjashtë gola, duke përfshirë edhe golin në finale kundër Dortmundit.

Mesfushori i Real Madridit, Jude Bellingham është shpallur lojtari i ri i sezonit për sezonin 2023/24 të UEFA Champions League.