RTSH Sport Live

Egnatia përforcim Champions-i, firmos për tre vite me mbrojtësin nga Azerbajxhani

  • 10/06/2024
  • |
  • UEFA Champions League
Egnatia përforcim Champions-i, firmos për tre vite me mbrojtësin nga Azerbajxhani

Egnatia e ka serizosht dhe ka nisur që tani përgatitjen e skuadrës për turet paraeliminatore të Champions-it.

Kampionët e Shqipërisë kanë firmosur për tre sezone me mbrojtësin nga Azerbajxhani, Zamig Aliyev.

23-vjeçari ka qenë pjesë e ekipit të Araz-Nakhchivan në Premier Ligën Azere, ndërsa me përfaqësuesen e të rriturve azere ende numëron asnjë prezencë.