RTSH Sport Live

Girona bie në Bilbao, Reali shkon në +6

  • 19/02/2024
  • |
  • Spanjë
Girona bie në Bilbao, Reali shkon në +6
Katalanasit humbasin 3-2 ndaj Athletic: vendosin dopieta e Berenguer dhe goli i Inaki Williams

Girona nuk përfiton nga ngadalësimi i Real Madridit dhe bie në fushën e Athletic Bilbao. Skuadra e Michel humbet 3-2. Berenguer hap llogaritë në minutën e 2-të, Tsygankov barazon në fillim të pjesës së dytë. Por vendasit shfaqen kërkues sërish me Berenguer (i cili shënon dy herë) dhe Inaki Williams. Eric Garcia shënoi gol në minutën e 75-të, por nuk mjaftoi për miqtë.

Ndeshja u ndërpre për disa minuta për shkak të një problem shëndetësor të një tifozi në tribunë. Sulmet e fundit të Girona nuk çojnë askund: Dovbyk provon, Solis gjithashtu, por goli mungon. Një fitore shumë e rëndësishme për Athletic që sheh Champions League: vendi i katërt i zënë nga Atletico Madrid është vetëm dy pikë larg. Një moment jo për Girona-n, që rrezikon të zgjohet nga ëndrra e kampionatit. Pas humbjes ndaj Realit (4-0), vjen një tjetër humbje. Maja mbetet gjashtë pikë larg, por tani është e rëndësishme të shikojë prapa, me Barcelonën në vend të tretë dhe dy pikë larg.