RTSH Sport Live

Gjimshiti, me ide të qarta: Objektivi, të përmirësohem gjithmonë

  • 24/07/2021
  • |
  • Itali
Gjimshiti, me ide të qarta: Objektivi, të përmirësohem gjithmonë
“Këtë sezon do të jetë shumë i rëndësishëm aspekti mental. Inter dhe Juve janë favoritët, por mund të ketë surpriza”

Është thënë shumë herë, Berat Djimsiti është një nga lojtarët që ka përfituar më shumë nga puna e tij me Gian Piero Gasperini. Mbrojtësi shqiptar, nën drejtimin e tij, ka rritur në mënyrë të konsiderueshme nivelin e tij të performancës dhe është bërë një nga lojtarët e paprekshëm në rotacionet e Atalantës.

Tani ai është gati të fillojë një sezon të ri dhe idetë, pas ditëve të para të stërvitjes, janë të qarta: “Ne fillojmë përsëri me të njëjtat pritje: përpiquni të përmirësoheni dhe të shkoni sa më shpejt të jetë e mundur. Në nivelin personal, do të doja të ndjehesha mirë, të mos kisha lëndime dhe gjithmonë të përpiqesha të përmirësohesha. Tani po punojmë shumë, jemi në gjendje të mirë”.

“Unë, lider i kësaj Atalante? Patjetër, që ndihem kështu, por trajneri do të vendosë për shiritin e kapitenit. Këtë vit aspekti mental do të jetë shumë i rëndësishëm, sepse është ai që ju shtyn të arrini nivele të larta. Për kampionatin, Interi dhe Juventusi janë favoritët, por ka skuadra të tjera që janë forcuar dhe mund të jenë disa surpriza”.