RTSH Sport Live

Guardiola për Interin: Kandidat për t'u rikthyer në finalen e Champions

  • 18/09/2023
  • |
  • Futboll Bota
Guardiola për Interin: Kandidat për t'u rikthyer në finalen e Champions
Trajneri katalanas: “Shikoni çfarë bënë zikaltërit në derbi, ata janë një ekip shumë i forte”.

Pep Guardiola fitoi Ligën e Kampionëve me Manchester Cityn duke mposhtur Interin në finale dhe, në prag të debutimit të tyre sezonal në kompeticion, ai donte të rikthehej ndeshjes së Stambollit duke lavdëruar kundërshtarin e tij: "Shikoni çfarë bëri Interi në derbi, fitoi 5-1 kundër Milanit. Gjithmonë e kam ditur se do të përballemi me një ekip shumë të fortë”. Për Guardiolën nuk duhet nënvlerësuar sërish Interi i Inzaghit këtë sezon: “Zikaltërit janë kandidatë për t’u rikthyer në finale”.

Trajneri i Manchester Cityt ka shprehur tashmë mendimin e tij për cilësitë e Interit pas përfundimit të gjysmëfinaleve, duke pretenduar vështirësinë e përballjes me skuadrën e Simone Inzaghit në një ndeshje të vetme: “Unë e kam ditur gjithmonë që Interi është shumë i fortë dhe e kanë dëshmuar në finale kundër nesh, duke na hapur shumë telashe, fitorja jonë ishte një goditje, monedha ra në favorin tonë”.

Më pas lëvdatat: "Kam ndjesinë se Interi është një nga kandidatët për t'u rikthyer në finalen e Champions League. Ata ishin shumë konkurrues në Stamboll".