RTSH Sport Live

Hunda e thyer, Reali kujdeset për Mbappe

  • 10/07/2024
  • |
  • Futboll Bota
Hunda e thyer, Reali kujdeset për Mbappe
Vizita nga stafi mjekësor do të jetë vendimtar në hartimin e udhërrëfyesit për javët e para të francezit si lojtar i madrilenëve

Me daljen e tij nga Euro 2024 kundër Spanjës, e cila mundi Francën 2-1 në gjysmëfinale, Kylian Mbappé tani i kërkohet të rregullojë hundën e thyer gjatë ndeshjes së parë të kompeticionit ndërkombëtar. Dëmtimi i pësuar tani është punë e klubit të tij të ri, Real Madrid, i cili pret Mbappé javën e ardhshme për t'iu nënshtruar testeve të duhura instrumentale.

Sipas asaj që u raportua nga Marca, vizita nga stafi mjekësor i Los Blancos do të jetë vendimtar në hartimin e udhërrëfyesit për javët e para të francezit si lojtar i Real Madridit dhe për të kuptuar nëse ai do të jetë në gjendje të ribashkohet me pjesën tjetër të skuadrës në fillim të gushtit, siç pritej para dëmtimit përpara Superkupës së Europës më 14 gusht kundër Atalantës.

Ndërkohë, madrilenët kanë njoftuar zyrtarisht se Kylian Mbappé do të prezantohet në Santiago Bernabeu të martën më 16 korrik, në orën 12:00. Pas prezantimit, Mbappé do të flasë për mediat në sallën e shtypit të Santiago Bernabeu.