RTSH Sport Live

Ideja e çmendur Rooney, dëshiron të merret me boks

  • 15/02/2024
  • |
  • Të tjera
Ideja e çmendur Rooney, dëshiron të merret me boks
Ish-futbollisti anglez është gati për një ndeshje boksi pas eksperiencës së tij të fundit në stolin e Birmingham City.

Wayne Rooney u shkarkua më 2 janar nga Birmingham City dhe po mendon për një të ardhme në një sport krejtësisht ndryshe nga futbolli. Ish-futbollisti i Manchester United, në fakt ka shprehur dëshirën për të luftuar në ring në një ndeshje boksi.

Sipas asaj që raportohet nga gazeta të ndryshme angleze, lojtari i lindur në vitin 1985 ka pasur tashmë bisedime paraprake me Misfits Boxing, një agjenci e themeluar nga YouTuber-i i cili më vonë u bë boksieri KSI. Për momentin ai ka refuzuar propozimin e trajnerit anglez, i cili para se të bëhej futbollist është rritur me pasionin për boksin.