RTSH Sport Live

Jurgen Uldedaj rrëmben gjerdanin e “WBA  Continental Europe”

  • 20/04/2024
  • |
  • Sporte të tjera
Jurgen Uldedaj rrëmben gjerdanin e “WBA  Continental Europe”
Boksieri shqiptar mposhti boshnjakun, Damir Beljo pas 10 raundesh

Jurgen Uldedaj është fitues i titullit kampion në “WBA  Continental Europe”, në kategorinë Cruser. Në një mbrëmje të paharrueshme në BMW Park në Mynih, boksieri shqiptar mposhti boshnjakun Damir Beljo me pikë pas 10 raundesh, në një duel që erdhi për shikuesit në ekranin e Radio Televizioni Shqiptar.

26-vjeçari, tashmë me 17 fitore dhe një humbje në karrierën e tij, arriti të mbajë ritmin gjatë 10 raundeve dhe të dominojë kundërshtarin, ndonëse me një eksperiencë më të madhe. Qëndrueshmëri e jashtëzakonshme, e shpërmbyer në fund dhe me titullin e “WBA  Continental Europe”.