RTSH Sport Live

Lautaro, kapiteni në lot: Titull i merituar

  • 22/04/2024
  • |
  • Itali
Lautaro, kapiteni në lot: Titull i merituar
Kapiteni zikaltër: “Kemi fituar yllin e dytë, kemi hyrë në historinë e këtij klubi”

"Më bën të qaj sepse është një ëndërr. E merituam këtë gëzim, punuam dhe vuajtëm shumë, ia dedikoj familjes sime, shokëve të skuadrës dhe tifozëve. Nuk kishte ndodhur kurrë të fitonim titullin në një derbi dhe ne përfituam”. Një Lautaro Martinez shumë emocionues është ai që komenton menjëherë pushtimin e titullit, yllin e dytë për Interin. "I gjithë stadiumi është i yni tani. Rinovim? Shpresojmë se duhet të gjejmë një marrëveshje me klubin. Tani po e shijoj festën. Ne duam të fitojmë më shumë tituj. Kemi bërë histori”.

“Rrugëtimi me Inzaghin ishte i bukur, duhet të vazhdojmë në këtë rrugë, kam fituar shumë tituj të rëndësishëm me këtë ekip, le të vazhdojmë kështu – i tha Lautaro – Sot dua ta shijoj këtë kampionat, kemi hyrë në historinë e këtij klubi të madhi nuk ndalojmë së festuari. Çfarë vlere ka ky titull me shiritin e kapitenit? Shumë, ka një vlerë të jashtëzakonshme”.