Lautaro zhbllokohet dhe ndëshkon Udinesen, Interi rikthehet pas derbit

• 12 orë para
  • |
  • Itali
Zikaltërit kanë marrë një fitore me rezultatin 3-2, dopietë nga sulmuesi argjentinas

Po, Interi ngre sërish kokën. Pas barazimit me Monzën dhe humbjes në derbi, në javën e gjashtë të Serisë A, skuadra e Inzaghit mundi 3-2 Udinese-n dhe u rikthye në renditje, duke u rritur në 11 pikë. Në stadiumin Bluenergy, Kabasele (35') i përgjigjet hapjes së shpejtë të Frattesit (1').

Më pas, një goditje nga Lautaro e kalon Interin në avantazh falë një devijimi nga Bijog në shtesë në pjesën e parë. Në fillimin e pjesës së dytë, argjentinasi kompleton dopietën personale me një gjuajtje të bukur. Në finale, një gol i Lucca (83') i bën zikaltërit të dridhen, por rezultati mbetet i pandryshuar, formacioni i Inzaghit fiton 3-2.