RTSH Sport Live

Lazio-Bayern, Sarri i beson Hysajt

  • 14/02/2024
  • |
  • UEFA Champions League
Lazio-Bayern, Sarri i beson Hysajt
Mbrojtësi kuqezi do të startojë si titullar kundër bavarezëve

Liga e Kampionëve rikthehet për Lazion, që sonte do të përballet me Bayern në fazën e 16-shes. Në mbrojtje Hysaj është i preferuar ndaj Lazzarit, në mesfushë Vecino do të përpiqet të shtrëngojë dhëmbët, ndërsa në sulm Isaksen favorizohet ndaj Pedros. Upamecano rimëkëmbet në mbrojtje dhe Tuchel mbështetet te Kane në sulm.

Bayern ka mbetur i pamposhtur në 12 ndeshjet e fundit kundër ekipeve italiane në Ligën e Kampionëve, duke fituar pesë të fundit. Humbja e fundit kundër këtyre kundërshtarëve në turne daton në mars 2011 (2-3 në shtëpi kundër Interit).

LAZIO-BAYERN

LAZIO (4-3-3) - Provedel; Marusic, Gila, Romagnoli, Hysaj; Guendouzi, Vecino, Luis Alberto; Isaksen, Immobile, Felipe Anderson. Trajner: Sarri.

BAYERN(4-2-3-1) - Neuer; Mazraoui, Upamecano, Kim, Guerreiro; Kimmich, Goretzka; Sané, Muller, Musiala; Kane. Trajner: Tuchel.