RTSH Sport Live

Leao tradhton, Giroud jo: Milani mund Sampdorian

  • 10/09/2022
  • |
  • Itali
Leao tradhton, Giroud jo: Milani mund Sampdorian
Një sfidë plot kthesa që kuqezinjtë e fitojnë me dhjetë, karton i kuq për Leao në minutën e 46-të

Milan fiton në ndeshjen e tretë të mbrëmjes në javën e gjashtë të Serisë A dhe e bën këtë duke imponuar, tejkaluar në numër për të gjithë pjesën e dytë, 2-1 në fushën e Sampdorias së Giampaolos. Ndeshja u zhbllokua në të 6' nga Messias me një ndërhyrje jo perfekte të Audero-s, më pas mundësive të kuqezinjve për të dyfishuar Djuricic iu përgjigj me një traversë në minutën e 11-të.

Në pjesën e dytë, përjashtimi i menjëhershëm i Leaos dhe barazimi i Djuricic në minutën e 57-të përzien letrat. Episodi vendimtar erdhi në minutën e 67-të me penalltinë e marrë dhe transformuar nga Giroud. Në finale, një shtyllë e Verre për Sampdorian.