RTSH Sport Live

Leklerk i tronditur dhe i zhgënjyer nga Ferrari

  • 08/02/2024
  • |
  • Formula 1
Leklerk i tronditur dhe i zhgënjyer nga Ferrari

Mediet italiane kanë treguar për një krisje të raportit mes Ferrari-t dhe Sharl Lëklerk. Burime pranë pilotit kanë treguar për një raport të tensionuar mes palëve.

Monegasku ndihet i tronditur dhe i zhgënjyer nga Ferrari pas afrimit të Ljuis Hamilton. Piloti nga Monako në 2025 do të jetë i dyti dhe ky status nuk e “ngushëllon” aspak tani që sapo ka rinovuar kontratën me shtëpinë automobilistike nga Maranelo.