Leverkusen nuk humbet kurrë, një tjetër gol në minutën e 97-të!

• 27/04/2024
  • |
Skuadra e drejtuar nga Xabi Alonso barazon në ekstrem, 2-2 me Shtutgartin

Leverkusen është i pamposhtur. Janë 46 rezultate të njëpasnjëshme pozitive për Aspirinat, e cila, pasi ka fituar titullin dhe me shumë ndryshime në formacion në funksion të ndeshjes me Romën në Europa League, ka shmangur humbjen në minutën e 97-të.

Skuadra e Xabi Alonso pësoi dy gola në dhjetë minuta përballë Shtutgartit: Fuhrich 47’ dhe Undav 57’. Rezultati 0-2 zgjati vetëm pesë minuta, sepse më pas Adli mbyll diferencën për vendasit me një gjuajtje shumë precize. Barazimi u arrit në minutën e 97-të, Andrich zgjidhi një rrëmujë në zonë dhe shpëtoi përsëri ekipin e tij.

Dy pikë të mohuara për Shtutgartin, i cili megjithatë suksesi i radhës do të zyrtarizonte pjesëmarrjen në edicionin e ardhshëm të Champions League. Leverkusen, megjithatë, mbetet i pamposhtur dhe tani po përgatitet të sfidojë Romën në gjysmëfinalen e Europa League.