RTSH Sport Live

Loftus-Cheek dhe Leao e bëjnë Milanin të fluturojë

  • 15/02/2024
  • |
  • UEFA Europa League
Loftus-Cheek dhe Leao e bëjnë Milanin të fluturojë
Anglezi, protagonist me një dopietë. Leao kompletoi tripletën në pjesën e dytë pasi goditi traversën në fillim të ndeshjes

Mbrëmje spektakli për Milanin e Piolit që mundi Rennes 3-0 në San Siro në ndeshjen e parë të playoffit të Europa League. Pasi Leao goditi traversën në fillim të ndeshjes, kuqezinjtë ruajtën kontrollin e lojës, duke e thyer bllokimin në minutën e 32-të me një goditje me kokë të Loftus-Cheek. Anglezi përsëriti përpjekjet e tij, sërish me kokë, në fillimin e pjesës së dytë pas një goditje nga këndi (47') dhe gjashtë minuta më vonë ishte Leao (53') ai që shënoi për 3-0 në bashkëpunim me Hernandez. Ndeshja e kthimit, më 22 shkurt në Rennes.

EUROPA LEAGUE

Ndeshjet e orës 18.45

Feyenoord-Roma

46' Paixao (F), 67' Lukaku (R)

Galatasaray-Sparta Praga 3-2 - GLI HIGHLIGHTS

19' Demirbay (G), 47' Preciado (S), 61' aut. Krejci (G), 65' Kuchta (S), 91' Icardi (G)

Shakhtar Donetsk-Marsiglia 2-2 - GLI HIGHLIGHTS

64' Aubameyang (M), 68' Matvienko (S), 90' Ndiaye (M), 93' Eguinaldo (S)

Young Boys-Sporting Lisbona 1-3 - GLI HIGHLIGHTS

31' aut. Amenda (S), 41' Gyokeres (S), 43' Ugrinic (Y), 48' Gonçalo Inacio (S)

Ndeshjet e orës 21:00

MILAN-Rennes 3-0

32' e 48' Loftus-Cheek, 53' Leao

Benfica-Tolosa 2-1

68' e 98' rig. Di Maria (B), 75' Desler (T)

Braga-Qarabag 2-4

21' Jankovic (Q), 44' Banza (B), 56' e 69' Zoubir (Q), 65' Juninho (Q), 89' rig. Moutinho (B)

Lens-Friburgo 0-0