RTSH Sport Live

Milan, emergjencë pafund: Brahim Diaz me Covid-19

  • 15/10/2021
  • |
  • Itali
Milan, emergjencë pafund: Brahim Diaz me Covid-19
Spanjolli është mirë dhe është në izolim në shtëpi. I gjithë grupi i ekipit u testua me rezultate negative

Vazhdojnë problemet në shtëpinë e Milanit, tashmë duke luftuar me infermierinë e mbushur plotë. Pas Theo Hernandez, Brahim Diaz gjithashtu rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe nuk do të jetë i disponueshëm për ndeshjen tjetër të caktuar kundër Veronës në San Siro. "AC Milan njofton se Brahim Diaz rezultoi pozitiv pas një tamponi të kryer sot - lexohet në një deklaratë nga klubi. Lojtari është mirë dhe është i izoluar në shtëpi. I gjithë grupi i ekipit është testuar me rezultate negative".

Në Milanello, mungesa e Diaz i shtohet atyre të Messias, Florenzi, Bakayoko, Maignan, Plizzari dhe Theo Hernandez. Një listë e gjatë që, së bashku me mungesën e Ibras, do ta detyrojë Piolin të përziejë kartat, sidomos në repartin e sulmit, ku me shumë mundësi do të jetë Giroud. Më të tërhequr, balotazh mes Daniel Maldini me Saelemaekers dhe një midis Rebic dhe Leao.

Brahim Diaz është lojtari i katërt pozitiv në Covid-19 që nga fillimi i sezonit pas Bennacer, Giroud dhe Theo Hernandez.