RTSH Sport Live

Moti i keq, FSHF ndryshon orarin e ndeshjeve

  • 02/11/2023
  • |
  • Abissnet Superiore
Moti i keq, FSHF ndryshon orarin e ndeshjeve
Nga Superiorja deri te Kategoria e Dytë, të gjitha ndeshjet do të luhen në orën 13:30

Departamenti i Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka bërë me dije se për shkak të motit të keq që është parashikuar në fundjavë, do të ketë një ndryshim në oraret e ndeshjeve të kampionateve kombëtare. Sipas këtij vendimi, ndeshjet e javës së 12-të, cilat ishin të programuara të zhvilloheshin në orën 14:00, do të luhen 30 minuta më herët. 

Të gjitha ndeshjet do të startojnë në orën 13:30. Jo vetëm elita e futbollit shqiptar, përfshirë Kategorinë e Parë dhe të Dytën, do të luhen në të njëjtën orë.