RTSH Sport Live

NBA, Miami e Phoenix nuk falin

  • 05/05/2022
  • |
  • Basketboll
NBA, Miami e Phoenix nuk falin
Heat dhe Suns fitojnë ndaj Philadelphia e Dallas, të cilët tani do t'i luajnë dy ndeshjet e ardhshme në shtëpi

Miami dhe Phoenix fluturojnë 2-0 në serinë e playoff-it të NBA kundër Philadelphia e Dallas. Në ndeshjen 2, është një ecuri 10-0 në periodën e katërt që lejon Heat të thyejë rezistencën e Sixers, të cilët nuk mjaftohen me 34 pikët e Tyrese Maxey. Mungesa e rëndë ajo e Joel Embiid për miqtë. Suns fituan ndeshjen në çerekun e fundit me 58 pikë nga dyshja Paul-Booker, duke i bërë të padobishme 35 pikët nga Luka Doncic.

Rezultatet:

MIAMI HEAT-PHILADELPHIA 76ERS 119-103

PHOENIX SUNS-DALLAS MAVERICKS 129-109