RTSH Sport Live

Neuer “sulmon” Bayern-in: Gjëja më brutale e përjetuar në karrierë

  • 04/02/2023
  • |
  • Gjermani
Neuer “sulmon” Bayern-in: Gjëja më brutale e përjetuar në karrierë
Portieri gjerman flet pas dëmtimit që po e detyron të qëndrojë jashtë

Manuel Neuer, pas dëmtimit të rëndë në këmbën e djathtë, publikoi një intervistë të diskutueshme në të cilën kritikoi ashpër vendimin e Bayern Munich për të shkarkuar Toni Tapalovic, trajner portierësh dhe person që ka besimin e tij maksimal. Ai ka folur edhe për dëmtimin që ka marrë gjatë skijimit dhe nuk ka ngurruar të sqarojë se synimi i tij i vetëm për momentin është rikuperimi sa më i shpejtë për t'u rikthyer në luftën për titull, si me Bayern ashtu edhe në kombëtaren gjermane.

Ja fjalët e Manuel Neuer: "Ajo goditje ishte e rëndë për mua. Më thanë drejtuesit e klubit. Doli nga hiçi. Edhe për Tonin. Nuk e kuptova fare dhe më tronditi fjalë për fjalë. Toni është gjithmonë një figurë e rëndësishme për ne. Për njëmbëdhjetë vjet e gjysmë ai punoi jo vetëm për mua, por për të gjithë grupin e portierëve, për stafin dhe për klubin”, tha mbrojtësi ekstrem gjerman në një intervistë për The Athletic. "Vendova një foto në grupin tonë ËhatsApp dhe kërkova falje. Telefonova gjithashtu menaxhmentin, kërkova falje dhe u thashë se më vjen keq. Të gjithë u tronditën dhe u ndjenë keq”.