RTSH Sport Live

Ngjyra e flokëve të Griezmann: Do t'ju tregoj se si e zgjedh

  • 13/01/2024
  • |
  • Gosip
Ngjyra e flokëve të Griezmann: Do t'ju tregoj se si e zgjedh
Sulmuesi i Atletico Madrid-it iu përgjigj pyetjeve të disa tifozëve dhe shpjegoi kriteret sipas të cilave kujdeset për pamjen e tij.

I intervistuar nga disa fëmijë që janë tifozë të Atletico Madridit për një transmetim special në beIN Sports, Antoine Griezmann nuk zbuloi se cila do të jetë ngjyra e tij e ardhshme e flokëve, por zbuloi kriteret në bazë të të cilave ai e zgjedh atë.

Flokët e ngjyrosur të Griezmann-it nuk kanë kaluar kurrë pa u vënë re në fushat e La Liga-s dhe të qeshurat me të cilat trajneri Didier Deschamps e mirëpriti ardhjen e tij në fushën Château de Clairefontaine është e famshme. Pyetja e gazetarëve të rinj kështu lindi spontanisht: "Cila do të jetë ngjyra juaj e ardhshme e flokëve dhe si e zgjidhni atë?"

Griezmann u përgjigj: “Fëmijët e mi votojnë dhe ngjyra me më shumë vota fiton. Unë kam tre fëmijë dhe kur dua të ndryshoj ngjyrën e flokëve, votojmë. Ata fillojnë të zgjedhin, thonë ngjyrat: rozë, blu, jeshile, çdo ngjyrë. Ne votojmë dhe ngjyra më e votuar fiton. Tani jam duke pritur për kohën më të mirë për ta bërë atë përsëri”.