RTSH Sport Live

Nica debuton me fitore, Luftëtari ngjitet në krye

  • 11/02/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Nica debuton me fitore, Luftëtari ngjitet në krye

Janë luajtur ditën e sotme katër ndeshje të Grupit B në Kategorinë e Dytë, takime që kanë dhuruar rezultate mjaft interesante. Luftëtari ka mposhtur me përmbysje 3-1 Labërinë në Gjirokastër dhe ngjitet përkohësisht në vendin e parë në renditje.

Kryesuesit e Pogradecit nuk e kanë luajtur ndeshjen respektive kundër Këlcyrës për shkak të kushteve të vështira atmosferike, që kishin rënduar terrenin e lojës.

Stavri Nica ka debutuar me fitore në stolin e Shkumbinit, pasi peqinasit kanë mundur minimalisht në shtëpi 1-0 Orikun. Turbina ka mundur 1-0 Butrintin, ndërsa sfida Devolli-Delvina është mbyllur në barazim 1-1.

Kategoria e Dytë – Grupi B

SHKUMBINI-ORIKU         1-0

TURBINA-BUTRINTI        1-0

DEVOLLI-DELVINA           1-1

LUFTËTARI-LABËRIA        3-1

KËLCYRA-POGRADECI E SHTYRË