RTSH Sport Live

Phoenix shtang Golden State, fitojnë Boston e Milwaukee

  • 17/11/2022
  • |
  • Basketboll
Phoenix shtang Golden State, fitojnë Boston e Milwaukee
50 pikët e Curry nuk janë të mjaftueshme për kampionët në fuqi: Suns triumfojnë 130-119. Celtics dhe Bucks buzëqeshin kundër Atlantës dhe Cleveland

Në mbrëmjen e NBA-së, ndeshja e madhe mes Phoenix-it dhe Golden State shkon për Suns, të cilët triumfojnë 130-119, pavarësisht një super-ndeshje të Curry që shënoi 50 pikë. Në Lindje fiton i pari në renditje: suksesi i tetë radhazi për Boston, që kalon 126-101 në Atlanta kundër Hawks. Milwaukee buzëqesh sërish, duke mposhtur Cleveland 113-98. Dallas dhe Denver bien në shtëpi kundër Houston e Neë York, Orlando mundet nga Minesota.

REZULTATET:

PHOENIX SUNS-GOLDEN STATE WARRIORS 130-119

ATLANTA HAWKS-BOSTON CELTICS 101-126

MILWAUKEE BUCKS-CLEVELAND CAVALIERS 113-98

DENVER NUGGETS-NEW YORK KNICKS 103-106

DALLAS MAVERICKS-HOUSTON ROCKETS 92-101

ORLANDO MAGIC-MINNESOTA TIMBERWOLVES 108-126

TORONTO RAPTORS-MIAMI HEAT 112-104

NEW ORLEANS PELICANS-CHICAGO BULLS 124-110

WASHINGTON WIZARDS-OKLAHOMA CITY THUNDER 120-121

CHARLOTTE HORNETS-INDIANA PACERS 113-125