RTSH Sport Live

Pistorius “shijon” lirinë, fotografitë e para të atletit në rrugët e Pretorias (Foto)

  • 24/04/2024
  • |
  • Të tjera
Pistorius “shijon” lirinë, fotografitë e para të atletit në rrugët e Pretorias (Foto)

Oskar Pistorius është fotografuar në rrugët e Pretorias vetëm pak javë pasi u lirua nga burgu ku shleu dënimin për vrasjen e të fejuarës.

Ish-atleti i paralimpik vrau në banesën e tyre, Riva Stinkamp më 14 shkurt të 2013-ës. Pistorius u mundua që të mbrohej duke thënë se i kishte shtënë me armë zjarri pasi mendonte se ishte një keqbërës, por provat treguan të kundërtën.

Pistorius pas plot 11 vitesh në burg, në muajin janar ka lënë qelinë dhe tani duket se i është kthyer “normalitetit” pasi është parë teksa lëviz i pashqetësuar në rrugët e Pretorias.