RTSH Sport Live

Presidenti i Shkumbinit premton shpërblim të majmë për ngjitjen në Kategorinë e Parë

  • 06/05/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Presidenti i Shkumbinit premton shpërblim të majmë për ngjitjen në Kategorinë e Parë

Shkumbini nuk arriti që të ngjitej dot direkt në Kategorinë e Parë, pasi mbylli kampionatin në vendin e tretë, 10 pikë larg kryesuesve të Pogradecit, që u shpallën kampionët e Grupit B në Kategorinë e Dytë.

Gjithsesi skuadra peqinase ka akoma shanse për tu ngjitur një kategori më lart. Shkumbini  do të luajë në Play Off përballë Orikut të enjten e 9 majit (ora 16:00). Fituesi i kësaj sfide do të ndeshet me fituesin e sfidës Luftëtari-Labëria në finalen e madhe.

Presidenti i Shkumbinit, Ali Kasa për të motivuar skuadrën në këto ndeshjeve vendimtare ka vendosur një shpërblim të majmë. Plot 50 mijë euro do të përfitojnë lojtarët dhe stafit teknik i Shkumbinit nëse do të arrijë që të ngjitet në Kategorinë e Parë përmes Play Off-it.