RTSH Sport Live

PSG, i vetmi klub ku Neymar, Messi e Mbappé janë kontestuar

  • 14/05/2024
  • |
  • Futboll Bota
PSG, i vetmi klub ku Neymar, Messi e Mbappé janë kontestuar
Në Parc des Princes panë Mbappé, Neymar dhe Messi të kontestohen në periudha të ndryshme.

Është pothuajse e pabesueshme ajo që ndodh në Paris. Në ndeshjen e fundit të Kylian Mbappè, disa nga tifozët e kontestuan lamtumirën e tij, pasi u cilësua si mosrespektim duke qenë se ai do të largohet si transferim i lirë pasi ishin shpenzuar rreth 180 milionë euro në 2017 si huazim dhe detyrimin për blerjen nga Monaco. Në Parc des Princes panë Mbappé, Neymar dhe Messi të kontestohen në periudha të ndryshme.

Do të ishte e pabesueshme nëse nuk do të ishte e vërtetë. Është i vetmi klub ku janë kontestuar të gjithë lojtarët më të mirë që kanë dalë në dekadën e fundit. Edhe argjentinasi Messi, ndoshta më i miri ndonjëherë. Sigurisht, ai është simboli i Barcelonës dhe jo i PSG-së, por luajti atje dhe duhet të ishte argëtuese.