RTSH Sport Live

Reali e mbyll me barazim, “Bernabeu” preket nga lamtumira e Kroos

  • 25/05/2024
  • |
  • Spanjë
Reali e mbyll me barazim, “Bernabeu” preket nga lamtumira e Kroos
Kampionët e mbyllin kampionatin me një barazim 0-0 ndaj Betisit

La Liga tashmë i ka dhënë të gjitha vendimet dhe në javën e 38-të, Real Madridi barazon 0-0 ndaj Betisit. Merengët nuk arrijnë të depërtojnë dhe, në minutat e fundit, i japin “lamtumirën” një mesfushori si Toni Kroos: gjermani do të tërhiqet pas Kampionatit Evropian dhe nderohet nga Bernabeu.

Në ndeshjet, fitojnë Athletic Bilbao e Atletico Madrid, respektivisht 1-0 ndaj Vallecano dhe 2-0 ndaj Sociedad. Almeria shënon gjashtë gola kundër Cadiz-it, barazim mes Villarreal dhe Osasuna (1-1).