RTSH Sport Live

Roma: Murinjo ka mbërritur, shpërthejnë tifozët

  • 02/07/2021
  • |
  • Itali
Roma: Murinjo ka mbërritur, shpërthejnë tifozët
Trajneri portugez fillon zyrtarisht aventurën verdhekuq, por së pari do të duhet të përballet me karantinën

José Mourinho ka mbërritur në Romë. Fluturimi privat me teknikun e ri verdhekuq në bord, një Gulfstream G650, u ul në aeroportin Ciampino në 14:33. Sapo zbriti nga aeroplani, portugezi u përshëndet nga shoqëruesit e klubit që i dhanë një shall të skuadrës, të vendosur menjëherë në qafë. Tifozët të gëzuar për Special One, fillimisht në aeroport dhe më pas në Trigoria, ku portugezi u shfaqën nga një tarracë për të përshëndetur mbështetësit e shumtë të pranishëm.

Shumë, në mesin e tifozëve që prisnin nën një diell përvëlues dhe mbërritën, me kalimin e kohës, për të arritur rreth pesëqind paraqitje, janë përpjekur, madje edhe të kapur pas gardheve të aeroportit, për të parë një Special. Ata patën sukses vetëm për disa çaste, me Mou që rrotullohej poshtë xhamit të makinës, duke tundur një shall Romanist.

Sidoqoftë, për prezantimin zyrtar do të duhet të presim edhe pak. Mourinho, në fakt, arrin nga Lisbona, por pasi ka qenë në Londër ditët e mëparshme dhe, sipas rregullave të reja italiane në lidhje me variantin Delta të Covid-19, ai do të duhet të bëjë pesë ditë izolim. Pas karantinës, do të jetë e mundur të rregullohet konferenca e tij e parë për shtyp si trajner i Romës, e cila në këtë pikë duhet të organizohet midis mesit dhe fundit të javës së ardhshme.