RTSH Sport Live

Ronaldo provon nga një goditje dënimi, por godet një kameraman

  • 17/09/2023
  • |
  • Futboll Bota
Ronaldo provon nga një goditje dënimi, por godet një kameraman
Portugezi shënon sërish kundër Al-Raed por në rrjetet sociale po qarkullon një klip: çfarë ndodhi!

Ronaldo është gjithmonë vendimtar në Ligën Pro Saudite. Ai shënoi kundër Al-Raed në suksesin 3-1 falë golave ​​të tjerë të Sane dhe Talisca. CR7 gjithashtu iu anulua një gol për pozicion jashtë loje. Por një video e asaj ndeshje u bë virale në rrjetet sociale dhe nuk bëhet fjalë për golin.

Video është ajo e një goditje dënimi të realizuar nga portugezi. Është e qartë se ai u përpoq ta dërgonte direkt në portë, por e ngriti topin shumë me një hark të çuditshëm që goditi një kameraman. Operatori ishte pas tabelave reklamuese të vendosura vetëm pak në të majtë të portës.