RTSH Sport Live

RUBRIKA SPORTIVE! Gaz Demi flet për derbin… Bardhi e Mihana tregojnë ofertat

  • 14/03/2021
  • |
  • Futboll Vendi
RUBRIKA SPORTIVE! Gaz Demi flet për derbin… Bardhi e Mihana tregojnë ofertat
Sot në 22.30 në RTSH 1 HD dhe RTSH Sport nuk do mungojë edhe humori i “Ngop Media”

Rubrika Sportive në RTSH vjen edhe këtë javë me surpriza dhe të ftuar interesantë. Me “kryefjalë” javën e 24-t, në drejtimin e Hygerta Sakos dhe me të ftuarit të përhershëm në panel: Shkëlqim Muça, Fatmir Mëneri dhe Fation Shehu, sot priten edhe tema dhe të ftuar të tjerë.

Vllaznia lëshon për herë të parë kreun gjatë këtij sezoni dhe në vendin e saj është Laçi. Kjo është e para herë që kurbinasit kryesojnë Superioren në këtë fazë të kampionatit. 

Derbin Tirana - Partizani e fitojnë të kuqtë dhe në emisionin e sotëm do të jetë edhe Gazment Demi. Presidenti i Partizanit do të tregojë jo vetëm këndvështrimin e tij për derbin, por edhe cfarë po ndodh me Kompleksin Sportiv apo me objektivat.

Në studio gjithashtu do të jetë edhe Patrik Bardhi i Kastriotit. Talenti 22-vjeçar do të tregoj sezonin e tij me krutanët dhe planet për të ardhmen. Një tjetër talent, Redon Mihana vjen të flas për Apoloninë dhe barazimet e javëve të fundit, ku fierakët kanë ndalur Partizanin, Lacin dhe Kukësin.

Nuk do të mungojnë në mbrëmjen e sotme të gjitha kronikat e javës dhe momentet e diskutueshme, por rikthehet edhe materiali i humorit përgatitur nga Ngop Media për Rubrikën Sportive.