RTSH Sport Live

Stoli i Bayernit, Roger Schmidt refuzon ofertën e bavarezëve

  • 19/05/2024
  • |
  • Gjermani
Stoli i Bayernit, Roger Schmidt refuzon ofertën e bavarezëve

Një tjetër refuzim për Bayernin e Mynihut. Dhe tani jemi në gjashtë trajnerë, e përditshmja Bild e nënvizon këtë, Roger Schmidt u kërkua nga klubi bavarez, por zgjodhi për të qëndruar te Benfica. Ish-trajneri i Bayer Leverkusen refuzoi ofertën e gjigantit gjerman.

Shkon në 6 numri i atyre që refuzojnë të marrin drejtimin e bavarezëve. Gazeta rendit të gjithë kandidatët e synuar nga Bayerni: Xabi Alonso, Julian Nagelsmann, Ralf Rangnick, Oliver Glasner, Thomas Tuchel (qëndrimi) dhe Roberto De Zerbi.

Asnjëra nga këto kandidatura nuk ishte e duhura. Do të duhet një tjetër: në ditët në vijim Bayerni Munich do të tentojë për një tjetër profil.