RTSH Sport Live

Superliga e Kosovës: Prishtina surprizon Ballkanin, fiton Llapi

  • 13/12/2020
  • |
  • Kosova
Superliga e Kosovës: Prishtina surprizon Ballkanin, fiton Llapi

Në javën e 18-të të Superligës së Kosovës, Prishtina ka marrë një fitore 2-1 përballë Ballkanit. Një ndeshje me shumë raste për të dyja skuadrat ku fundi I pjesës së parë ka sjellë dhe dy gola, nga një për secilën skuadër. Në fillim është Otto John që ka kaluar vendasit në avantazh në minutën e 45-të. Në shtesë Ballkani ka arritur të vendosë barazpeshën me anë të Visar Berishës.

Në pjesën e dytë të dyja skuadrat u përpoqën të japin më të mirën, por diferencën e bëri një gol i Besnik Krasniqit në fundin e takimit që i dha fitoren skuadrës së Prishtinës.

Në sfidën tjetër të ditës së sotme në Superligën e Kosovës, Llapi ka marrë një fitore 3-2 përballë Feronikelit.

REZULTATET

FT

Llapi

  3 - 2

Feronikeli

 

FT

Prishtina

  2 - 1

Ballkani

 

 

RENDITJA

#

Skuadrat

Nd.

F

B

H

G.SH

G.P

D

P

1

Drita

16

12

3

1

28

11

+17

39

2

Ballkani

17

12

2

3

43

21

+22

38

3

Prishtina

17

9

4

4

25

11

+14

31

4

Gjilani

17

7

5

5

14

16

-2

26

5

Feronikeli

18

5

8

5

22

16

+6

23

6

Llapi

18

6

2

10

21

23

-2

20

7

Arbëria

17

6

2

9

16

19

-3

20

8

Trepça'89

17

6

2

9

19

27

-8

20

9

Drenica Skënderaj

17

5

3

9

11

25

-14

18

10

Besa Pejë

18

1

3

14

13

43

-30

6