RTSH Sport Live

UEFA vendos për Strugën, ndeshjen e “play-off” e luan në OHËR

  • 19/08/2023
  • |
  • Maqedonia e Veriut
UEFA vendos për Strugën, ndeshjen e “play-off” e luan në OHËR
Bie pista “Elbasan Arena”, klubi strugan del me një komunikatë për shtyp

Takimi mes Strugës dhe Breidablik, e vlefshme për fazën play-off të Conference League ishte programuar të luhej në Elbasan Arena, por në orët e fundit çdo gjë ka ndryshuar.

Me anë të një postimi, klubi strugan ka reaguar zyrtarisht,duke bërë të ditur se takimi i parë do të luhet në stadiumin e Ohrit. Kujtojmë që ekipi i Strugës luajti edhe takimin e parë kualifikues të këtij edicioni në kuadër të Champions League kundër Zhalgiris.

Pavarësisht se kishte edhe shumë opsione të tjera, si stadiumi i Strumicës, apo edhe ai i “Elbasan Arena”. Takimi në fjalë do të jetë me datë 24 gusht duke filluar nga ora 17:00.