RTSH Sport Live

Verstappen shtang Norris, podium ngushëllues për Leclerc

  • 19/05/2024
  • |
  • Formula 1
Verstappen shtang Norris, podium ngushëllues për Leclerc
Piloti holandez ka koleksionuar fitoren e radhës, e gjashta në shtatë garat

Nga “pole position” te fitorja (e gjashta në shtatë garat) e lehtë(pothuajse) për Max Verstappen, i cili në fund të garës reagon ndaj rikthimit të Lando Norris dhe e mund atë në vijën e finishit në Imola. Vendi i tretë i podiumit "ngushëllues" për Ferrarin me Charles Leclerc, i cili menjëherë pas gjysmës së garës, tentoi të sfidonte edhe Norrisin, përpara se të dorëzohej.

Oscar Piastri jashtë podiumit me McLaren-in tjetër përpara Ferrarit tjetër të Carlos Sainz. Lewis Hamilton dhe George Russell me Mercedes duhet të kënaqen me vendin e gjashtë dhe të shtatë në renditje.

Mund të jetë një imazh i ‎3 persona dhe ‎teksti që thotë "‎EMILIA-ROMAGNA 20 ב သင်ံ်မ TAG TA CEUER M Mobilii Android BRAUCH McLerer EIWOFLO 小イ DELLT DeAL DELLTerhnlogies Ten hnojogies BYBIT HONDI DA ORACLE রলষ VERSTAPPEN NORRIS 4 Santand OSCAR PIASTRI LECLERC 5 CARLOS SAINZ MCLAREN 6 গय LEWIS HAMILTON FERRARI 7 GEORGE RUSSELL 8 MERCEDES SERGIO PEREZ MERCEDES 9 II LANCE STROLL BAA RED BULL RACING 10 YUKI TSUNODA ASTON MARTIN RB‎"‎‎