Vlahovic zhbllokohet, Juve gjen fitoren

• 7 orë para
  • |
  • Itali
Me dy gola në nëntë minuta në fillimin e pjesës së dytë, sulmuesi i dhuron tri pikë Thiago Motta-s, shënon edhe Conceiçao

Juventusi iu rikthye fitoreve në Serie A duke mposhtur Genoan 3-0 jashtë në heshtjen e Ferraris në një ndeshje të luajtur me dyer të mbyllura, duke zënë vendin e parë në kampionat ndërsa pret përgjigjet nga Napoli dhe Torino.

Pas një pjese të parë të bllokuar dhe pa mundësi shënimi, bardhezinjtë hapën rezultatin në minutën e 48-të me një penallti të Vlahovicit pas një prekje me dorë në zonë nga De Ëinter. Nëntë minuta të tjera dhe sulmuesi serb shënoi përsëri me një diagonale fituese.

Për Juventusin, porta e gjashtë e pastër në gjashtë ndeshje në këtë Serie A, kishte kohë edhe për golin e tretë të Conceiçao në finale.