RTSH Sport Live

Vllaznia mposht Teutën, vendos Çoba

  • 10/02/2024
  • |
  • Abissnet Superiore
Vllaznia mposht Teutën, vendos Çoba
Kuqeblutë kanë triumfuar 2-1 në “Loro Boriçi

Vllaznia ka arritur të mposhtë me rezultatin 2-1 Teutën në “Loro Boriçi”, takim i vlefshëm për javën e 23-të të Superiores. Pas një fillimi me një ritëm nën mesataren, kuqeblutë arritë në gjejnë rrugën e rrjetës në minutën e 26-të me anë të Grudës. Fillimisht u anullua për një pozicion jashtë loje, por me ndërhyrjen e VAR, goli u konsiderua i rregullt.

Durrsakët arritën të gjejnë golin e barazimit në pjesën e dytë dhe pikërisht në minutën e 72-të me anë të Arifit, i cili mposhti portierin Qarri me një gjuajtje me kokë. Megjithatë, shkodranët reaguan edhe njëherë duke shënuar golin e fitores në minutën e 83-të. Ishte Çoba, i aktivizuar në minutën e 82-të, që në kontaktin e parë me topin, e dërgon atë në rrjetë.

Me këtë fitore, Vllaznia ngjitet në kuotën e 37 pikëve, aq sa Partizani i vendit të dytë, ndërsa Teuta mbetet në vendin e parafundit me 21 pikë.

VLLAZNIA-TEUTA 2-1

Golat: Gruda 26′, Çoba 83′ / Arifi 72′

Mbyllet sfida në “Loro Boriçi”, Vllaznia fiton 2-1 përballë Teutës

83’ – Çoba ka rikthyer avantazhin në “Loro Boriçi”. Pas një kundërsulmi të shpejtë, sulmuesi i aktivizuar si zëvendësues ka mposhtur portierin Vata.

72’ – Teuta ka arritur të vendosë barazpeshën, Arifi me kokë ka arritur të mposhtë Qarrin të pasigurtë.

Nis pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

38’ – Mundësi e mirë për Teutën me një aksion nga e majta e sulmit, me Qarrin që neutralizon gjithçka me ndërhyrjen e tij, ndërkohë që Daci ishte i vetëm në zonë për të vepruar.

26’ – Gruda ka arritur të kalojë shkodranët në avantazh pas ekzekutimit të një goditje dënimi dhe një skeme në limitet e pocicionit jashtë loje, që kërkoi dhe verifikimin e VAR për të konsideruar gjithçka të rregullt.

Ka nisur sfida në “Loro Boriçi”, takim i vlefshëm për javën e 23-të të Superiores

VLLAZNIA-TEUTA

VLLAZNIA: Qarri, Smajli, Stojanoviç, Juriç, Hakaj, Krymi, Alivoda, Boshnjaku, Mala, Gruda, Balaj.

Trajner: Qatip Osmani

TEUTA: Vata, Kruja, Gjini, Jazxhi, Kotobelli, Daja, Gjinollari, Arifi, Peposhi, Çyrbja, Daci.

Trajner: Edi Martini