RTSH Sport Live

Zidane, miku i tij zbulon: Nuk do e refuzonte Juven

  • 22/02/2024
  • |
  • Futboll Bota
Zidane, miku i tij zbulon: Nuk do e refuzonte Juven
Zbulimi për të ardhmen e trajnerit francez, i cili ka qenë jashtë fushës që nga viti 2021: Bardhezinjtë janë gjithashtu ndër skuadrat e mundshme

Ekziston një kuriozitet i madh rreth të ardhmes së Zinedine Zidane. Francezi ka qenë jashtë fushës që kur përvoja e tij te Real Madrid përfundoi në vitin 2021. Që atëherë ai ka zgjedhur të presë mundësinë e duhur përpara se të rikthehet në pankinë. Emri i tij është lidhur me Bayern-in, i cili do të fillojë përsëri pa Tuchel nga viti i ardhshëm, por një histori e prapavijës shfaqet për ekipin e ardhshëm të Zidane.

Sipas asaj që shkruan Sport1, referuar një zbulimi të një miku fëmijërie të trajnerit francez, Zidane do të refuzonte idenë e trajnerit në Premier League ndërsa do të tërhiqej nga mundësia e uljes në stolin e tre skuadrave: Përveç Bayern flitet edhe për kombëtaren franceze dhe Juventusin. Për Zidane do të ishte një rikthim pas aventurës së tij si lojtar nga viti 1996 në 2001.