RTSH Sport Live

Allegri rrezikon shumë, ndeshjet e ardhshme vendimtare për fatin e trajnerit

  • 02/04/2024
  • |
  • Itali
Allegri rrezikon shumë, ndeshjet e ardhshme vendimtare për fatin e trajnerit

Kriza e rezultateve po ndryshon skenarin e ardhshëm të stolit të Juventusit. Me Ligën e Kampionëve aktualisht në rrezik, nuk përjashtohet, shkruan Tuttosport, një shkarkim i Allegrit që këtë sezon.

Bologna e Thiago Motta-s u ngjit në vendin e katërt, vetëm dy pikë prapa bardhezinjve. Nga ana tjetër, Roma me ardhjen e De Rossit ka ndryshuar marsh dhe është e pesta, 7 pikë prapa skuadrës torineze.

Pankina e Allegrit është aktualisht solide për 180 minuta të tjera, por një rezultat negativ në Juventus-Fiorentina të dielën në orën 20:45 dhe Torino-Juventus të shtunën e ardhshme në orën 18:00 mund të jetë fatal për qëndrimin e trajnerit Max Allegri deri në fund të sezonit.