RTSH Sport Live

Angli, kjo mace është bërë virale: ka diçka të ngjashme me një lojtar të “Tre Luanëve”

  • 02/12/2022
  • |
  • Gosip
Angli, kjo mace është bërë virale: ka diçka të ngjashme me një lojtar të “Tre Luanëve”
“Vështrimi i saj është si ai i një lojtari të Southgate!”, rrjetet sociale kanë shpërthyer

Anglia u kualifikua e qetë për në 16-shen e Botërorit të Katarit, pas fitores së fundit 3-0 në derbin mbarëbritanikë ndaj Uellsit. Hapësirë ​​pastaj për gjëra joserioze, të qeshura në mediat sociale. Ashtu si fotoja që filloi të qarkullonte në Instagram pas kalimit në raundin tjetër dhe e raportuar nga Sun: një mace me tipare njerëzore, diçka mbresëlënëse në një farë mënyre. Mjaft për t'u krahasuar, për ekspresivitet, "me Phil Foden".

Gjithcka u bë akoma më shpërthyese menjëherë pas golit të talentit të lindur në vitin 2000: "Foden luan Botërorin në Katar", "Ajo macja, nëse asgjë tjetër, ka një prerje flokësh më të mirë se Foden". Dhe sërish: “Fur-den of Manchester City”, një lojë fjalësh.

virginatlantic on Twitter: "Here's to those who were born to fly ✈️" /  Twitter