RTSH Sport Live

Barcelona nuk dorëzohet, i falet magjisë së Joao Felix

  • 13/04/2024
  • |
  • Spanjë
Barcelona nuk dorëzohet, i falet magjisë së Joao Felix
Disa orë pas fitores së Realit, katalanasit përgjigjën me një goditjeje spektakolare të portugezit, që u solli sukses në Nuevo Mirandilla

Përgjigje e shpejtë nga Barcelona, ​​e cila mundi 1-0 Cadiz-in disa orë pas suksesit të Real Madridit në Mallorca. Me një formacion krejtësisht të revolucionarizuar në krahasim me atë të vendosur në Parc des Princes të mërkurën e kaluar, katalanasit triumfuan në Nuevo Mirandilla falë një goditjeje spektakolare nga Joao Felix.

Një rezultat që u mundëson katalanasve të prezantohen sërish në El Clasico në Bernabeu të dielën e ardhshme me 8 pikë vonesë në renditje krahasuar me rivalët e tyre të përjetshëm. Së pari, megjithatë, Lewandowski dhe shokët e tij janë në pritje të revanshit me Paris Saint Germain, të caktuar për të martën e ardhshme në stadiumin Olimpik në Montjuic.