Bayern ndalet nga Arminia, barazim 3-3

• 15/02/2021
  • |
Bavarezët pësuan dy gola në pjesën e parë, më pas Lewandowski, Sané dhe Davies shmangin humbjen

Në ndeshjen e javës së 21-të të Bundesligës, Arminia ka befasuar Bayern, duke e dominuar atë në 45 minutat e para, më pas e mbërtheu në një barazim 3-3, duke mos e lejuar të bënte përmbysjen e madhe.

Miqtë, me meritë të plotë, arritën një avantazh të dyfishtë me Vlap në minutën e 9-të dhe Pieper në minutën e 37-të, por në fillim të pjesës së dytë loja ndizet.

Leëandoëski shkurton në 48’, Gebauer rikthen diferencën e golave ​​në 49’. Reagon Bayern edhe njëherë me Tolisso 57’. Gjuajtja e Davies 70’ vulos përfundimisht rezultatin 3-3, që qëndron i pandryshuar deri në fund.

Bavarezët vazhdojnë të jenë në vend të parë në kuotën e 49 pikëve, ndjekur nga Leipzig me 44 pikë. Ndërkohë, Arminia vazhdon të jetë në zonën e ftohtë me 18 pikë, vendi I tretë nga fundi.