RTSH Sport Live

Berat Gjimshiti: Dua të shënoj sërish kundër Interit!

  • 26/05/2023
  • |
  • Itali
Berat Gjimshiti: Dua të shënoj sërish kundër Interit!
Mbrojtësi kuqezi i Atalantës flet për ndeshjen e fundjavës në San Siro

Berat Djimsiti premton gol në ndeshjen me Interin. Mbrojtësi i Atalantas ka folur për “Gazzetta dello Sport” në kuadër të përballjes vendimtar me zikaltërit në luftën për një vend në zonën Champions.

Për Lukakun - “Lukaku është rreziku i vetëm për t'u spostuar. Dhe është gjithashtu i shpejtë”.

Rreth rolit - “Në qendër në të majtë isha më i lirë për të marrë pjesë në aksion përpara, por me Gasp-in e kisha nisur në qendër, është thjesht një sfidë tjetër: je njeriu i fundit, ke nevojë për më shumë vëmendje, ke më shumë duele”.

Për golin ndaj Interit – në 2018 – “11 Nëntor 2018, i pari në Serinë A: të mendosh për të nesërmen, një kujtim i mirë dhe një nxitje e mirë, veçanërisht për ata që ishin atje. Një nga ndeshjet më të mira të luajtura me Gasperinin: një mundësi goli për minutë. Ata të Josipi ishin të një cilësie të veçantë, unike. Por sot goditjet e lira i realizojnë Koop, Muriel dhe Zappacosta: Unë jam këtu...”.

Për Champions League - “Për sa kohë që ka një shans, një shpresë. Pas kësaj, ndoshta do të jetë një keqardhje. Dhe në rast se do të qortojmë veten për mungesën e vazhdimësisë: ne I kishim shanset tona. Një shije që do të na shtyjë të japim më të mirën: ne kemi Konferencën, por mund të ketë Europa League, nëse jo Champions League. Dhe nëse fitojmë me Interi, kjo shpresë e famshme do të jetë pak më konkrete”.